Zebraliśmy dla Was najlepsze testy z lektur szkolnych (oraz innych książek), którą pomogą Wam odświeżyć sobie ich fabułę albo przygotować się na zbliżający się sprawdzian. Dobrym źródłem testów jest portal Quizme.pl, a szczególnie ich dział Testy z lektur, z którego pochodzi wiele z poniższych znalezisk. Poniższe testy powinny być jednak ciekawe nie tylko dla osób obecnie chodzących od szkoły podstawowej lub liceum, ale również dla tych, którzy naukę dawno już zakończyli. Każda lektura ma 2 testy - jeden trudniejszy i jeden prostszy, więc jeżeli nie czujesz się w pełni na siłach, proponujemy zacząć od testu prostszego (powinien być pierwszy). Dostępny jest również alfabetyczny spis testów z lektur Gdy ten pójdzie Ci znakomicie, wtedy rzeczywiście czas na coś trudniejszego :). Gorąco zachęcamy do czytania i ... rozwiązywania!

Lektury szkolne - szkoła podstawowa

W tym dziale zbieramy odnośniki do testów lektur ze szkoły podstawowej. Czy niektóre z tych tytułów na dobre zapadły Ci w pamięci?

Lektury szkolne - liceum

W tym dziale zbieramy odnośniki do testów lektur z liceum. Niektóre lektury są obowiązkowe, inne omawiane w programi rozszerzonym.

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany