Czy trafnie oceniasz ludzi?

Intuicyjnie czy na podstawie doświadczenia, a może pod wpływem emocji - ale przede wszystkim, czy Twoje sądy na temat innych ludzi okazują się zazwyczaj trafne?


  1. 1

    Jeśli nie mam ochoty na znajomość z kimś, a jednak ją kontynuuję, zazwyczaj żałuję tego później.

  2. 2

    Jestem proszony przez otoczenie o wyrażenie opinii na temat czyjejś postawy czy zachowania.

  3. 3

    Mam dobre wyczucie, jeżeli chodzi o sygnały niewerbalne.

  4. 4

    Potrafię wyczuć, kiedy ktoś kłamie albo nie jest do końca szczery.

  5. 5

    Planując np. imprezę czy usadzenie gości, trafnie przewiduję, kto z kim najlepiej się dogada.

  6. 6

    Wiem, jak dobierać argumenty, by okazały się przekonujące dla różnych typów ludzi.

  7. 7

    Nigdy nie sądzę po pozorach.

  8. 8

    Rzadko kiedy mylę się w doborze prezentów.

  9. 9

    Inni ludzie chętnie mi się zwierzają, nawet ci, z którymi nie jestem blisko.

  10. 10

    Pobudki postępowania innych ludzi są dla mnie przejrzyste.

Czy trafnie oceniasz ludzi?

  1. Wynik

    Kulą w płot

    Oj, nie zliczysz, ile razy zdarzała się już taka sytuacja: byłeś czegoś na sto procent pewien, po czym okazywało się, że błądziłeś we mgle i wyciągnąłeś zupełnie nieprawdziwe wnioski! Zrozumienie pobudek zachowań innych przychodzi Ci z trudem, ludzkie charaktery to dla Ciebie enigma.

    Czasami obierasz złe strategie i próbujesz komunikować się z innymi w sposób, który w ogóle do nich nie dociera... musisz kogoś naprawdę dobrze poznać, żeby wyrazić właściwy sąd na temat jego charakteru i osobowości.
    Udostępnij swój wynik!
  2. Wynik

    Masz pewne wyczucie

    Raz lepiej, raz gorzej - nie jest Ci jednak łatwo formułować opinię na temat osób, których nie znasz zbyt dobrze. Zdarzało Ci się popełniać katastrofalne pomyłki w ocenie, natykając się na zachowania czy postawy, których zupełnie się nie spodziewałeś. Lepiej Ci idzie w gronie bliskich Ci osób - jeśli już kogoś poznasz, spędzisz z nim trochę czasu, Twoje wyczucie względem sekretów jego charakteru zdecydowanie się zwiększa.

    Czasami potrafisz popisać się niespodziewanie celnym sądem, ale to raczej przypadkowe sytuacje - w ocenie charakterów Twój szósty zmysł często okazuje się zawodny.
    Udostępnij swój wynik!
  3. Wynik

    Celny w sądach

    Poproszony o ocenę czyjegoś charakteru zawsze zachowujesz ostrożność, żeby nie wpaść w pułapkę sądzenia po pozorach - niemniej chociaż formułujesz swoje sądy z rozwagą, to zazwyczaj okazują się trafne i przenikliwe. Umiesz przejrzeć maski i fasady, wyczuwasz, kiedy ktoś kluczy albo mija się z prawdą, wiesz, kiedy i dlaczego coś ukrywa.

    Nie narzucasz się z pomocą, a jednak ludzie lgną do Ciebie i chętnie Ci się zwierzają, ponieważ zdają sobie sprawę, że będziesz potrafił ich zrozumieć i doradzić im właściwą ścieżkę postępowania.
    Udostępnij swój wynik!
  4. Wynik

    Znawca charakterów

    Twoje wyczucie względem ludzkich charakterów jest niesamowicie trafne! Czy zbudowałeś je na obserwacji i doświadczeniu, czy po prostu szósty zmysł dobrze Ci podpowiada - fakt pozostaje faktem, rzadko kiedy popełniasz błąd.

    Trudno Cię zwieść, niejednokrotnie rozumiesz przyczynę czyjegoś postępowania nawet lepiej, niż sam zainteresowany. Ta umiejętność szacowania ludzkich wad i zalet bardzo Ci się przydaje, chociaż dla Twojego otoczenia bywa czasami przerażająca: sprawiasz wrażenie, jakbyś czytał w myślach!
    Udostępnij swój wynik!

Czy trafnie oceniasz ludzi?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany