Czym można Cię rozbroić?

Czym można natychmiast zaskarbić sobie Twoją sympatię i wytrącić argumenty z ręki, kiedy się na kogoś pogniewasz?


 1. 1

  Kiedy kogoś poznajesz, natychmiast odrzuca Cię:

  1. Obłuda
  2. Prostactwo
  3. Powolność
  4. Ponuractwo
  5. Wyniosłość
  6. Niedelikatność
 2. 2

  Masz opinię osoby:

  1. Inteligentnej i oczytanej
  2. Znającej swoją wartość
  3. Wrażliwej i trochę nieśmiałej
  4. Empatycznej i otwartej
  5. Prawdomównej i prostolinijnej
  6. Pełnej optymizmu
 3. 3

  Bywasz jednak również czasem:

  1. Próżny
  2. Oderwany od rzeczywistości
  3. Dumny
  4. Przesadnie beztroski
  5. Naiwny
  6. Zbyt surowy i zasadniczy
 4. 4

  W którym z tych obrazków widzisz siebie?

 5. 5

  Wybierz przedmiot dla siebie:

  1. Gazeta
  2. Balonik
  3. Lupa
  4. Miękki koc
  5. Lustro
  6. Zdjęcie
 6. 6

  Najlepiej się czujesz w towarzystwie:

  1. Ludzi szczerych i prawdomównych
  2. Ludzi optymistycznych i wyluzowanych
  3. Ludzi, których znasz od bardzo, bardzo dawna
  4. Ludzi znakomicie zorientowanych w świecie
  5. Najbliższych przyjaciół i rodziny
  6. Ludzi wyrafinowanych, z dużą klasą
 7. 7

  Gdyby Twoją osobowość skojarzyć z kolorem, byłby to:

  1. Czysty biały
  2. Delikatny różowy
  3. Słoneczny żółty
  4. Ciepły pomarańczowy
  5. Namiętny czerwony
  6. Głęboki fioletowy
 8. 8

  Ze znajomymi lubisz:

  1. Siedzieć w przyjaznej ciszy, np. oglądając film
  2. Mierzyć się na argumenty
  3. Opowiadać sobie anegdoty
  4. Niewinnie flirtować
  5. Rozmawiać o codziennych wyzwaniach i kłopotach
  6. Przekomarzać się
 9. 9

  Za jedną z najważniejszych zalet w drugim człowieku uważasz:

  1. Inteligencję
  2. Dobre serce
  3. Piękno wewnętrzne i zewnętrzne
  4. Lojalność
  5. Integralność
  6. Pogodę ducha
 10. 10

  Czym można Cię trwale do siebie zrazić?

  1. Bezczelnym kłamstwem
  2. Głupotą
  3. Ciągłym narzekaniem
  4. Zamierzonym okrucieństwem
  5. Zdradą
  6. Wulgarnością

Czym można Cię rozbroić?

 1. Wynik

  Żart

  Najprostszą drogą do Twojego serca - jak również do wybaczenia komuś, kto coś przeskrobał - jest zaapelowanie do Twojego poczucia humoru. Masz pogodny, pełen uśmiechu stosunek do rzeczywistości, pogoda cechuje także Twoje relacje z ludźmi. Nie potrafisz się zbyt długo gniewać, wychodząc z założenia, że życie jest zbyt krótkie, by je zatruwać negatywnymi emocjami i przywiązywać przesadną wagę do drobiazgów.

  Jeśli ktoś umie Cię rozbawić i skłonić do szczerego śmiechu, z miejsca zaskarbia sobie Twoją sympatię. Jest to również atut, który bardzo cenisz u swojego życiowego partnera: to, że zawsze potrafi Cię rozśmieszyć.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Komplement

  Aby skłonić Cię do słuchania i poświęcenia uwagi, trzeba dyskretnie i subtelnie zaapelować do Twojej miłości własnej. Inteligentny, dobrze wyważony komplement może sprawić, że zmiękniesz i będziesz nieco mniej surowo sądzić kogoś, kto czymś Ci zawinił. To również dobry sposób, by skupić na sobie Twoje zainteresowanie w nowej sytuacji towarzyskiej.

  Jednak ci, którzy stosują ten zabieg wobec Ciebie, muszą być ostrożni, bo z daleka wyczuwasz fałsz, a ponadto masz uczulenie na popelinę. Jeśli komplement - to tylko elegancki i przemyślany. Inaczej nie zadziała!
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Błyskotliwa uwaga

  Nic tak nie przykuwa Twojego zainteresowania, jak inteligencja i błyskotliwość. Uwielbiasz słowne szermierki, wymianę argumentów, bronienie swojego zdania w starciu z godnym oponentem. Takie intelektualne ćwiczenia są dla Ciebie na tyle pociągające, że zapominasz nawet o urazach i pretensjach. Kiedy kogoś poznajesz, w pierwszym rzędzie zwracasz uwagę na jego obycie, to, jak się wypowiada, jak dyskutuje, czy ma coś interesującego do powiedzenia i czy z szacunkiem słucha swojego rozmówcy.

  Nie lubisz, kiedy ktoś - nawet jeśli ma sporo wiedzy i orientacji w świecie - zachwyca się wyłącznie dźwiękiem własnego głosu. Uwielbiasz natomiast prowadzić interesujące dysputy i tą metodą można Cię najszybciej podbić.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Wspomnienie

  Najlepszą metodą, by Cię rozbroić, jest odwołanie się do Twojej wrażliwości i zagranie na strunie nostalgii. Kluczem jest tu zdanie zaczynające się od "a pamiętasz...". Kolekcjonujesz dobre wspomnienia jak cenne klejnoty, wszystkie piękne chwile pozostają żywe w Twojej pamięci i budzą ciepło w okolicy serca. Jeśli się z kimś zetniesz albo ktoś Cię urazi, oczyszczenie atmosfery zaczyna się od przypomnienia dobrych momentów, które wspólnie dzieliliście, i jasnych akcentów Waszej znajomości. Szybko dochodzisz bowiem do wniosku, że nie warto plamić wspomnień chwilową urazą.

  Nowy znajomy natomiast z pewnością podbije Cię, znajdując styczne punkty w Waszej przeszłości, jak na przykład film, który oboje uwielbialiście jako dzieci, albo aktywność, która Was pochłaniała na początku studiów. A doszukanie się wspólnych znajomych to już stuprocentowy przepis na sukces!
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  Troska, czuły gest

  Twoje serce topnieje w obliczu serdeczności i starania. Ktoś, kto szczerze zainteresuje się Twoim samopoczuciem, zapyta z troską, czy wszystko w porządku, a jeśli trzeba, wysłucha z uwagą - ma dobre szanse, by w przyszłości zostać Twoim przyjacielem. To samo odnosi się do bliskich osób, które w jakiś sposób Cię zraniły czy uraziły.

  Ciepłe "przepraszam", przytulenie, pocałunek - w ten sposób można zasłużyć na Twoje wybaczenie. Sam również nie wahasz się okazywać przywiązania osobom, które kochasz, jesteś opiekuńczy i nie szczędzisz rodzinie i przyjaciołom czułych gestów. Jeśli to Ty w czymś zawinisz, nie wahasz się do tego przyznać.
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  Uczciwość

  Jesteś uczulony na wszelkie przejawy krętactwa i fałszu. Nie da się Ciebie wziąć na plew gładkich słówek i z daleka dostrzegasz każde "bujanie". Nie, do Ciebie należy podchodzisz z bezwzględną uczciwością, cenisz sobie prawdomówność i lojalność. Kiedy popadniesz z kimś w konflikt, drogą do naprawy stosunków między Wami jest szczere uznanie własnych przewin i jasne wyrażenie skruchy bez kręcenia i wymówek.

  Podobnie w przypadku nowych znajomości - jeśli wyczujesz, że ktoś mija się z prawdą i czaruje, koloryzując rzeczywistości (a radar masz znakomity), jest w Twoich oczach stracony. Cenisz sobie jasne sytuacje i klarowne zachowania.
  Udostępnij swój wynik!

Czym można Cię rozbroić?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany