Jakim kamieniem szlachetnym jesteś?

Jaki kamień szlachetny najlepiej odzwierciedla Twoją osobowość? Sprawdź - może właśnie na biżuterię bądź amulet z takim kamieniem powinieneś się zdecydować?


 1. 1

  Z którym żywiołem czujesz się najmocniej związany?

  1. z powietrzem
  2. z wodą
  3. z ogniem
  4. z ziemią
 2. 2

  W jakim kolorze najchętniej urządziłbyś swoją sypialnię?

  1. w odcieniach fioletu
  2. w żółciach i pomarańczach
  3. w niebieskim
  4. w zieleni
  5. w srebrze i granacie
  6. w odcieniach czerwieni
 3. 3

  Twój ulubiony rodzaj biżuterii to:

  1. wszelkiego typu zawieszki
  2. kolczyki
  3. pierścionek
  4. coś ręcznie robionego, dopracowanego
  5. nie przepadam za biżuterią, chyba że jako lokatą kapitału
  6. delikatny łańcuszek na szyję albo na rękę
  7. solidna bransoletka
  8. gruby naszyjnik
 4. 4

  Twoja największa wada to:

  1. zmienność
  2. pamiętliwość
  3. chwiejność
  4. chłód emocjonalny
  5. brak asertywności
  6. lekkomyślność
  7. nadmierna ostrożność
  8. arogancja
 5. 5

  Kiedy flirtujesz...

  1. działasz, jakbyś zdobywał twierdzę
  2. jesteś nieśmiały, boisz się odrzucenia
  3. czarujesz, zwodzisz i fascynujesz
  4. flirt to nie dla Ciebie, lubisz jasne sytuacje - tak albo nie
  5. lubisz komplementy i adorowanie
  6. lubisz flirty oparte o intelektualną debatę
  7. to raczej nie w Twoim stylu, najpierw musisz kogoś dobrze poznać
  8. opowiadasz fascynujące historie
 6. 6

  Wymarzone wakacje dla Ciebie:

  1. luksusowy kurort
  2. relaks na plaży
  3. podróż dookoła świata
  4. rejs eleganckim jachtem
  5. zwiedzanie interesujących zabytków
  6. obóz surivivalowy
  7. wspinanie się po górach
  8. mała chatka w środku lasu
 7. 7

  Którego greckiego boga darzysz największą sympatią?

  1. Atenę
  2. Herę
  3. Afrodytę
  4. Hefajstosa
  5. Heliosa
  6. Zeusa
  7. Hermesa
  8. Posejdona
 8. 8

  W której z tych sytuacji najchętniej byś się znalazł?

 9. 9

  Cieszysz się, że jesteś...

  1. charyzmatyczny
  2. oryginalny
  3. romantyczny
  4. pogodny
  5. odważny
  6. racjonalny
  7. ambitny
  8. błyskotliwy

Jakim kamieniem szlachetnym jesteś?

 1. Wynik

  Ametyst

  Jesteś ostrożną, przewidującą i rozważną osobą, zazwyczaj ambitną i poukładaną. Wyznaczasz sobie cel i wytrwale do niego dążysz. Nie robisz tego dla uznania, nie lubisz błyszczeć - zdobywasz wiedzę przede wszystkim dla siebie i wszystko, czego się nauczysz, musisz sprawdzić w praktyce. Niełatwo zdobyć Twoje zaufanie, jesteś bardzo ostrożny, stwarzasz pozory chłodu i nieczułości, by chronić się przed rozczarowaniem. Chociaż lubisz liczyć przede wszystkim na siebie, jednocześnie chętnie stajesz się częścią solidnej struktury, na przykład wielopokoleniowej rodziny z tradycjami.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Koral

  Jesteś czarujący, błyskotliwy i inteligentny. Podbijasz ludzi od pierwszego wejrzenia, masz w sobie masę wdzięku i optymizmu. Nie martwisz się na zapas, nie zbroisz w sztuczną powagę. Nie znosisz sztuczności. Życie to dla Ciebie wspaniała przygoda, a świat cudowne miejsce, które można stale badać i zgłębiać. Jesteś w wiecznym ruchu, z każdym pogadasz, snujesz barwne opowieści, a jeśli czegoś nie jesteś pewny - z powodzeniem improwizujesz na poczekaniu.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Opal

  Jesteś bystrym, przenikliwym człowiekiem, niezwykle upartym, pewnym siebie i konsekwentnym. Ludzie Cię słuchają i uznają Twoje przywództwo za coś naturalnego. Jeśli ktoś Cię oszuka i zdradzi Twoje zaufanie, nie ma co liczyć na wybaczenie, a pamięć masz znakomitą. Budujesz długofalowe strategie, często opierając się na wskazówkach swojej wyostrzonej intuicji. Jesteś zapalczywy i zdeterminowany tak w miłości, jak i w nienawiści. Mieć w Tobie przyjaciela to skarb, ale wroga - przekleństwo.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Rubin

  Odważny, silny, hardy - oto cały Ty. Zdecydowany i wymagający, wręcz zasadniczy, wiele oczekujesz i od siebie, i od innych. Masz skłonności do dominacji i despotyzmu. Ludzie z zewnątrz biorą Cię często za aroganta, ale Twoi bliscy czują się bezpiecznie i pewnie pod Twoją opieką. Zawsze zachowujesz zimną krew, błyskawicznie odzyskujesz równowagę nawet w trudnych sytuacjach, a stres dodatkowo Cię mobilizuje.
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  Onyks

  Jesteś idealistą, bardzo delikatnym, chwiejnym, wrażliwym na krytykę. Masz duszę marzyciela, romantyka i artysty, dobrze czujesz się w samotności, coś tworząc, pisząc bądź malując. Nie lubisz konkurencji i rywalizacji, a czasami dokucza Ci słomiany zapał. Bywasz nieśmiały i nie za bardzo wiesz, jak walczyć o swoje, rzadko zatem robisz karierę, ale znakomicie odnajdujesz się we wszystkim, co wzniosłe, w działalności charytatywnej, w filozoficznych dysputach. Jesteś szlachetny, niezwykle inteligentny, masz szerokie horyzonty i świetną pamięć - tylko z wytrwałością trochę gorzej.
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  Turkus

  Jesteś odrobinę ekscentryczny i oryginalny, nie lubisz konwenansów i sztywnych reguł. Chętnie idziesz pod prąd. Lubisz eksperymentować, zgłębiać tajemnice, a czasami szokować, wszystko robisz po swojemu. Nigdzie długo nie zagrzewasz miejsca. Jednocześnie jednak ludzie bardzo Cię lubią - wnosisz ożywienie w codzienną monotonię, jesteś miły, pomocny i szczery. Nie przejmujesz się drobiazgami i nie chowasz urazy. Jesteś otwarty na każdego, prawdziwie tolerancyjny. Nie lubisz szufladkowania i oceniania z góry.
  Udostępnij swój wynik!
 7. Wynik

  Lazuryt

  Jesteś artystyczną duszą i prawdziwym pacyfistą. Nie cierpisz konfliktów i dysharmonii, cenisz sobie ład i pogodę. Łagodny i zrównoważony, rozkwitasz, gdy ktoś Cię adoruje - najlepiej czujesz się blisko ludzi. Jesteś świetnym mediatorem, chociaż czasami poświęcasz przez to swoje potrzeby. Chętnie kokietujesz, przekomarzasz się, żartujesz, jesteś gościnny, ciepły, uroczy. Nie zależy Ci na wielkiej karierze, wolisz mieć więcej czasu na obcowanie z pięknem i kulturą. Czasami lubisz przejaskrawiać, grać i dramatyzować, by skupić na sobie uwagę.
  Udostępnij swój wynik!
 8. Wynik

  Jadeit

  Jesteś zaradny, praktyczny, twardy i sprytny. Nie patrzysz na świat przez różowe okulary. Masz smykałkę do biznesu i łatwość zarabiania pieniędzy. Lubisz podróżować, z łatwością odnajdziesz się na emigracji. Imponujesz ludziom, dobrze wiesz, jak wykorzystać to do swoich celów. Mocno stoisz nogami na ziemi i jesteś raczej racjonalistą, również w miłości. Do uwodzenia obiektu uczuć podchodzisz mniej więcej podobnie, jak do transakcji handlowej. Na róże i czekoladki od Ciebie nie ma co liczyć, za to w bardziej intymnych dziedzinach pożycia masz niespożytą energię.
  Udostępnij swój wynik!

Jakim kamieniem szlachetnym jesteś?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany