Którym klasycznym żywiołem według teorii Arystotelesa jesteś?

Woda, Powietrze, Ogień czy Ziemia? Którym żywiołem jesteś?


 1. 1

  Jaki jest Twój znak zodiaku?

  1. Rak, Skorpion, Ryby
  2. Bliźnięta, Waga, Wodnik
  3. Baran, Lew, Strzelec
  4. Byk, Panna, Koziorożec
 2. 2

  Wyobraź sobie, że rozpoczynasz nowe, ważne przedsięwzięcie. Intuicyjnie czujesz, że sprzyja Ci:

  1. As Kielichów
  2. As Buław
  3. As Mieczy
  4. As Pentakli
 3. 3

  Wybierz najwłaściwsze dla siebie hasło:

  1. Wiedzieć
  2. Odważyć się
  3. Mieć wolę
  4. Milczeć
 4. 4

  Wybierz stronę świata:

  1. Południe
  2. Wschód
  3. Północ
  4. Zachód
 5. 5

  Wybierz słowo, które najmocniej do Ciebie przemawia:

  1. Początek
  2. Sekret
  3. Przemiana
  4. Cierpliwość
 6. 6

  Podejmując ważną decyzję, kierujesz się przede wszystkim:

  1. Intuicją
  2. Doświadczeniem i zdrowym rozsądkiem
  3. Logiką
  4. Emocjami
 7. 7

  Wybierz słowo:

  1. Dom
  2. Myśl
  3. Uczucie
  4. Siła
 8. 8

  Aby czuć się naprawdę spełnionym, potrzebujesz:

  1. Bliskości
  2. Ciągłego rozwoju
  3. Motywacji
  4. Bezpieczeństwa
 9. 9

  Gdybyś mógł swobodnie wybierać, swoją sypialnię urządziłbyś w kolorach:

  1. W brązach, beżach, głębokiej zieleni
  2. W morskiej zieleni i/lub srebrzystej szarości
  3. Pomarańczowym, czerwonym i/lub żółtym
  4. Białym lub/i błękitnym
 10. 10

  Wybierz przedmiot:

  1. Świeca
  2. Kamień
  3. Kielich
  4. Kadzidło

Którym klasycznym żywiołem według teorii Arystotelesa jesteś?

 1. Wynik

  Woda

  Niezbyt uważny obserwator może odnieść wrażenie, że jesteś zawsze spokojny i poukładany. Tymczasem emocje wprost w Tobie buzują. Jesteś osobą współczującą, czułą, opiekuńczą. Masz kojący wpływ na innych, wprowadzasz harmonię i rozładowujesz konflikty. Woda to podświadomość, to intuicja, to tajemnica. Jesteś niezwykle silny, ale i łagodny zarazem. Otwierasz się na innych z taką szczerością, że mniej szlachetne natury może kusić, żeby wykorzystać Twoje dobre serce.

  Skupiasz się na potrzebach innych tak bardzo, że po prostu zapominasz o własnych. Jeśli nie zharmonizujesz tego odpowiednio, mogą zacząć narastać w Tobie negatywne emocje, a ze wszystkich żywiołów to Woda ma największe skłonności do depresji.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Ogień

  Jesteś pełen ciepła, pasji, masz w sobie światło, kiedy wchodzisz do pokoju, atmosfera natychmiast się zmienia na lepsze. Urodziłeś się, by być przywódcą. Masz w sobie mnóstwo dynamizmu i łatwo adaptujesz się do życiowych zmian. W najbardziej ponurych sytuacjach jesteś w stanie dostrzec iskrę optymizmu. Charyzmatyczny i odważny, przyciągasz ludzi, jednak czasami dajesz się ponieść na tyle, by przestać dostrzegać ich potrzeby. Możesz okazać się przesadnie zazdrosny, ale też niewierny.

  Nie lubisz schematów i wciąż potrzebujesz nowych impulsów. Kiedy wybuchniesz gniewem, nie baczysz na to, co Twój ogień pochłonie na swojej drodze. Pamiętaj, że ogień, by przetrwać, potrzebuje innych żywiołów i to samo dotyczy Twoich relacji z innymi ludźmi.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Powietrze

  Wydaje się, że Twój umysł nigdy nie odpoczywa! Ze wszystkich żywiołów to Powietrze najbardziej koncentruje się na myśli, refleksji i intelekcie. Każdą decyzję musisz starannie przemyśleć, uwzględniając wszelkie za i przeciw, często udaje Ci się znaleźć rozwiązanie nawet złożonych problemów, nad którymi inni dawno załamali ręce. Potrafisz zajmować się wieloma rzeczami jednocześnie, najbardziej efektywny jesteś jednak wtedy, gdy koncentrujesz się na jednym celu.

  Masz dar wymowy, jesteś elokwentny, chociaż czasami, skoncentrowany na logicznych aspektach zdarzeń, zapominasz o emocjach. Niezależny i elastyczny, cenisz sobie wolność myśli i wolność w ogóle, niełatwo angażujesz się w związek, a partner może nawet narzekać na Twój chłód i egoizm.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Ziemia

  Żywioł Ziemi patronuje osobom praktycznym, rozsądnym, mocno osadzonym w rzeczywistości, spragnionym stabilności i konkretów. Wiedzę zdobywasz w oparciu o doświadczenie, jeżeli głęboko w coś wierzysz - stanowczo się tego trzymasz. Nierealne mrzonki Cię nie interesują, wierzysz w wymierne cele, które można realizować wytężoną pracą. Jesteś raczej domatorem, a ognisko domowe, które tworzysz, otacza gościnnym ciepłem rodzinę i przyjaciół.

  Aby komuś w pełni zaufać, potrzebujesz czasu. Jeśli tak się stanie, będziesz stuprocentowo lojalny, a nawet nieco nadopiekuńczy względem bliskich. Jesteś uparty, niełatwo Cię przekonać do zmiany zdania. Jeśli los Ci sprzyja, możesz mieć tendencję, by się rozleniwić i spocząć na laurach.
  Udostępnij swój wynik!

Którym klasycznym żywiołem według teorii Arystotelesa jesteś?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany