Czy masz do siebie zdrowy dystans?

Czy potrafisz spojrzeć na siebie z dystansem, czy może traktujesz własną osobę nieco zbyt poważnie? Odpowiadaj szczerze:)


 1. 1

  Nigdy sobie nie odpuszczam. Chcę, by wszystko było zrobione perfekcyjnie.

 2. 2

  Nie potrafię śmiać się z własnych błędów lub potknięć.

 3. 3

  Nie lubię być obiektem żartów, nawet przyjacielskich.

 4. 4

  Kiedy popełnię błąd, nawet po długim czasie nawracam do niego myślami z tym samym uczuciem wstydu.

 5. 5

  Mam wrażenie, że wszyscy stale na mnie patrzą krytycznym okiem.

 6. 6

  Łatwo się obrażam.

 7. 7

  Jestem raczej pamiętliwą osobą.

 8. 8

  Niechętnie wychodzę poza swoją strefę komfortu.

 9. 9

  Bardzo ostro reaguję, jeśli wydaje mi się, że ktoś mnie lekceważy.

 10. 10

  Śmieję się...

Czy masz do siebie zdrowy dystans?

 1. Wynik

  Masa zdrowego dystansu!

  Z pewnością nie można Ci zarzucić, że podchodzisz do siebie z przesadną powagą! Wręcz przeciwnie, to więcej niż zdrowy dystans, patrzysz na siebie po prostu z przymrużeniem oka. Potrafisz szczerze śmiać się z siebie i swoich błędów, których zresztą nie rozpamiętujesz - życie jest na to zbyt krótkie. Doskonale wiesz, że inni nie myślą o nas nawet w połowie tak często, jak nam się wydaje.

  Po prostu cieszysz się każdą chwilą, nie dajesz się wciągnąć w pułapkę sztywnych reguł i zasad, a kiedy na horyzoncie pojawia się jakaś nowa przygoda bądź wyzwanie - wychodzisz mu naprzeciw z otwartą przyłbicą.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Sporo dystansu

  To prawda, że są pojedyncze kwestie, przy których poziom Twojego dystansu do siebie nieco się zmniejsza - ale szybko przywołujesz się do porządku. Życie smakuje przecież o wiele lepiej, jeśli nie przejmujemy się tymi - w gruncie rzeczy - drobiazgami. Obrażanie się, zachowywanie urazy, przewrażliwienie na własnym punkcie - nic z tego do Ciebie nie pasuje.

  Nie boisz się podejmować nowych wyzwań, nie marnujesz czasu na bezproduktywne zastanawianie się, czy ktoś Cię za to skrytykuje, wyśmieje... robisz swoje!
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Trochę brakuje Ci dystansu

  Zdarza się, że tego dystansu odrobinę Ci brakuje... wcale nie czujesz się z tym komfortowo. Próbujesz robić dobrą minę do złej gry i udawać, że jedna czy druga rzecz nie zrobiła na Tobie wrażenia, ale... często przychodzi Ci to z wysiłkiem. Masz wrażenie, że wszyscy Cię obserwują, czyhają, aż popełnisz błąd, żeby go wytknąć i skrytykować.

  Nie umiesz po prostu skwitować śmiechem jakiejś sprawy i zapomnieć o niej - będziesz powracał do tego myślami z wciąż taką samą przykrością, nie mogąc opędzić się od przekonania, że inni pamiętają Twoje wpadki równie dokładnie. Uwierz: tak wcale nie jest.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Zupełny brak dystansu

  Powiedzmy to sobie szczerze: dystans do własnej osoby nie należy do Twoich mocnych stron! Traktujesz się bardzo serio. Nie lubisz, by się z Ciebie śmiano, sam też niełatwo kwitujesz śmiechem własne potknięcia. Jesteś surowym perfekcjonistą, wymagasz od siebie bardzo dużo, a jeśli już dojdzie do błędu, rozpamiętujesz go i cierpisz. Wolisz nie wychodzić poza swoją strefę komfortu, żeby nie narazić się na ewentualne krytyczne komentarze.

  Poza tym dosyć łatwo Cię urazić, a jeśli uraza okaże się wystarczająco mocna - z trudnością przyjdzie Ci puszczenie jej w niepamięć. Nie masz czasem wrażenia, że taka postawa utrudnia Ci cieszenie się życiem i pozbawia wielu radości?
  Udostępnij swój wynik!

Czy masz do siebie zdrowy dystans?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany