Czy grozi Ci kryzys egzystencjalny?

Kryzys, załamanie, wypalenie, zwątpienie... czy jesteś szczególnie narażony na któryś z tych stanów?


 1. 1

  Rano niechętnie myślę o tym, co mnie czeka w nadchodzącym dniu.

  Wybierz odpowiedź, która najbardziej do Ciebie pasuje.
 2. 2

  Moje obowiązki w pracy są nudne, powtarzalne i nie dają mi satysfakcji.

 3. 3

  Jestem rozczarowany sytuacją ekonomiczną, społeczną i polityczną w moim kraju.

 4. 4

  Nie znajduję oparcia w swojej wierze.

 5. 5

  Często mam poczucie, że moje życie jest puste.

 6. 6

  Mam tendencję do izolowania się od znajomych, którzy są szczęśliwi i odnieśli sukces.

 7. 7

  Brakuje mi autorytetu, któremu mógłbym zaufać.

 8. 8

  Dręczy mnie przekonanie, że nigdy niczego nie osiągnę.

 9. 9

  Czuję, że sprzeniewierzyłem się swoim marzeniom i ideałom.

 10. 10

  Rzeczy, które dawniej sprawiały mi przyjemność, zupełnie przestały mnie bawić.

 11. 11

  Kiedy czytam gazetę bądź przeglądam strony w internecie, moja uwaga koncentruje się głównie na przykrych i smutnych wydarzeniach.

 12. 12

  Nie potrafię efektywnie wypoczywać i/lub cierpię na kłopoty ze snem.

Czy grozi Ci kryzys egzystencjalny?

 1. Wynik

  Daleki od kryzysu

  Kryzys egzystencjalny zupełnie Ci nie grozi. Czerpiesz satysfakcję ze swojego życia, ze swojej pracy, kontaktów z przyjaciółmi i swoich zainteresowań. Nawet drobne sukcesy przynoszą Ci radość.

  Dobrze się czujesz tu i teraz, jesteś zadowolony z miejsca, które zajmujesz w życiu. W chwilach zwątpienia zaś zawsze masz punkt odniesienia i filar, o który możesz się oprzeć.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Trochę zmartwień

  Zdarza się, że dopadają Cię mniejsze lub większe smuteczki i chwilowe poczucie rozczarowania, jednak zazwyczaj z powodzeniem sobie z nimi radzisz, zachowując pogodne podejście do życia.

  Jesteś zadowolony z siebie i tego, co osiągnąłeś, nie masz wrażenia pustki i niespełnienia. Twoje złe chwile zdarzają się rzadko i szybko mijają. Nie musisz obawiać się ani wypalenia, ani załamania.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Kryzys na horyzoncie

  Osiągnąłeś punkt, kiedy wiele rzeczy w Twoim życiu jest dla Ciebie źródłem rozczarowania. Czujesz się nie do końca spełniony, zawieszony w próżni. Masz wrażenie, że powinieneś coś szybko zmienić, ale jak to zrobić? Od czego zacząć? Gubisz się w swoich potrzebach i w rezultacie dalej trwasz, a Twój brak satysfakcji się pogłębia.

  Starasz się czerpać siłę z rzeczy, w które wierzysz, ale i one coraz częściej przynoszą Ci zawód. Zatrzymaj się, weź głęboki oddech i przyjrzyj się swoim demonom. Postaraj się z nimi rozprawić, nim kryzys Cię dopadnie i unieruchomi w miejscu.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Na granicy kryzysu

  Jesteś bardzo, bardzo blisko popadnięcia w poważny kryzys... a może już przekroczyłeś tę granicę? Ogarnęło Cię całkowite zwątpienie i głębokie poczucie rozczarowania. Kiedyś miałeś plany, do czegoś dążyłeś, chciałeś coś osiągnąć, a teraz tkwisz w kołowrotku, który łączy się w Twoim umyśle wyłącznie z nudą i przygnębieniem. Brakuje Ci wiary, zaufania, czujesz się spętany, osadzony w miejscu. Wiele rzeczy i wielu ludzi Cię zawiodło, ale najbardziej boli Cię przekonanie, że zawiodłeś sam siebie.

  Szczęśliwie z każdego kryzysu można się wydobyć. Dla jednego najlepsza będzie metoda małych kroczków i niewielkich zwycięstw każdego dnia, inny będzie potrzebował radykalnego cięcia i rewolucyjnej zmiany. Zastanów się, czego naprawdę pragniesz? Nie bój się zaczynania od nowa. Życie szykuje dla Ciebie jeszcze mnóstwo pozytywnych niespodzianek.
  Udostępnij swój wynik!

Czy grozi Ci kryzys egzystencjalny?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany