Czy potrafisz manipulować ludźmi?

Są ludzie, którzy zawsze i w każdych warunkach osiągną to, czego chcą. Nie zawsze oglądają się przy tym na innych. Czy masz skłonności do manipulacji?


 1. 1

  Uważam, że egoizm to jeden ze zdrowych mechanizmów obronnych.

  Postaraj się odpowiedzieć szczerze na każde pytanie, wybierając odpowiedź, która najlepiej do Ciebie pasuje.
 2. 2

  Zawsze dbam o to, by ważne spotkania (np. biznesowe) odbywały się tam, gdzie czuję się pewnie i mogę kontrolować otoczenie.

 3. 3

  Wystarczy mi kilka pytań, by ustalić najsilniejsze i najsłabsze strony rozmówcy.

 4. 4

  Nie mam oporów, by skorzystać z poufnych/intymnych informacji, jeżeli ma mi to przynieść korzyść.

 5. 5

  Umiem z powodzeniem wyolbrzymiać swoje reakcje (złość, smutek, żal), aby wpłynąć na pewność siebie mojego rozmówcy.

 6. 6

  Jeżeli jest to dla mnie korzystne, nie mam problemu z kłamstwem, wymyślaniem wymówek i przerzucaniem ciężaru winy na kogoś słabszego.

 7. 7

  Doskonale wiem, co oznacza tak zwana "przemoc intelektualna" i z powodzeniem stosuję ją w praktyce, przytłaczając rozmówcę swoją wiedzą i obyciem.

 8. 8

  Już jako dziecko nie miałem kłopotu, by rozpłakać się na zawołanie.

 9. 9

  Potrafię zręcznie przemycać negatywne i złośliwe komentarze pod płaszczykiem żartu, sarkazmu czy ironii.

 10. 10

  Mam tendencję do lekceważenia ludzi, którzy nie są mi do niczego potrzebni.

 11. 11

  Jestem mistrzem w wywoływaniu w innych poczucia winy.

 12. 12

  Potrafię z powodzeniem udawać głupszego/źle poinformowanego, jeżeli jest to dla mnie korzystne.

 13. 13

  Mam naturalny talent aktorski i potrafię wcielić się w dowolną rolę, np. wykorzystywanego męczennika, jeżeli jest to dla mnie opłacalne.

 14. 14

  Na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone.

 15. 15

  Potrafię bezbłędnie wyczuć, czy dana osoba jest podatna na manipulację i jaka metoda będzie w jej przypadku skuteczna.

Czy potrafisz manipulować ludźmi?

 1. Wynik

  Nic z manipulatora

  Jesteś uczciwą, szczerą naturą, która nie tylko nie potrafi za bardzo manipulować innymi, ale przede wszystkim w ogóle tego nie pragnie ani do tego nie dąży. W układach z ludźmi cenisz sobie przejrzystość, uczciwość i prawdę. Grasz zawsze fair i czasami jesteś niemile zaskoczony, że nie wszyscy wyznają te same zasady... Kłamstwo i pozoranctwo Cię odrzucają.

  Potrafisz ustąpić pola, a nawet poświęcić swój komfort, jeżeli wymaga tego harmonia. Nie czujesz się dobrze w sytuacjach konfliktowych i nie lubisz wywierać presji na innych.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Bardziej strateg

  Trudno nazwać Cię manipulatorem, chociaż w razie potrzeby potrafisz wpływać na ludzi, szczególnie wtedy, gdy na czymś Ci szczególnie zależy. Uciekasz się jednak raczej do niewinnych sztuczek, które nikomu nie zrobią krzywdy - tu trochę kokieterii, tam małe przedstawienie, nic wielkiego - ale generalnie preferujesz komunikować swoje potrzeby wprost albo w ogóle odpuścić dla większego dobra.

  Pozytywne relacje z ludźmi są dla Ciebie istotniejsze niż zapewnienie sobie bezwzględnej korzyści i wygranej w każdej sytuacji.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Zręczny manipulator

  Niewiele Ci brakuje do mistrza w tym fachu - sam oceń, czy to dobrze, czy źle! Lubisz stawiać na swoim, lubisz osiągać swoje cele i znasz wiele sposobów na to, by je osiągnąć, nie wszystkie są do końca uczciwe i moralne.

  Czasami decydujesz się na to, żeby mimo wszystko grać czysto, ale jeśli na czymś Ci szczególnie zależy, wszystkie chwyty są dozwolone. Wtedy dopuszczasz do głosu swoje niebagatelne umiejętności manipulacji.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Manipulator w wersji mistrzowskiej

  Bez najmniejszego wysiłku jesteś w stanie skłonić praktycznie każdego, by zrobił to, co Tobie odpowiada. Szukasz najlepszych dla siebie rozwiązań i zależy Ci przede wszystkim na własnym komforcie. Nie należysz do osób, które się poświęcają (no, chyba że akurat przyjdzie Ci do głowy kogoś takiego poudawać). Niestety, nie oglądasz się też specjalnie na to, czy kogoś zranisz, o ile tylko osiągniesz zamierzony cel.

  Znasz się na ludziach, znasz ich słabe i silne strony i zawsze wiesz, na jakiej strunie najlepiej zagrać. Lubisz mieć poczucie kontroli i szybko szacujesz, co i dlaczego okaże się dla Ciebie opłacalne.
  Udostępnij swój wynik!

Czy potrafisz manipulować ludźmi?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany