9 małych rzeczy, na podstawie których jesteśmy oceniani

Już przy pierwszym spotkaniu ludzie próbują wyrobić sobie opinię na temat swojego rozmówcy. Opierają się przy tym najczęściej na dziewięciu drobnych elementach. Sprawdź, co oznacza każdy z nich i jaki sygnał się za nim kryje.


 1. 1

  Oto dziewięć detali, które mogą wpłynąć na to, jak ludzie na Ciebie patrzą przy pierwszym spotkaniu. Wybierz, o którym z nich chcesz się dowiedzieć więcej:

  1. Punktualność
  2. Kontakt wzrokowy
  3. Charakter pisma
  4. Gust muzyczny
  5. Ulubione zwierzątko
  6. Uścisk dłoni
  7. Obgryzanie paznokci
  8. Ulubiony kolor
  9. Sposób zadawania pytań

9 małych rzeczy, na podstawie których jesteśmy oceniani

 1. Wynik

  Uścisk dłoni

  Mocny (ale nie zbyt mocny) uścisk dłoni jest przez ludzi odbierany jako przejaw zdecydowanego, silnego charakteru, panowania nad emocjami i umiejętności ich wyrażania. Podświadomie oczekują lidera, kogoś godnego podziwu, kto odnosi sukcesy.

  Słaby uścisk dłoni natomiast sygnalizuje niepewność siebie osoby, która może się okazać niegodna zaufania i neurotyczna.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Punktualność

  Jeśli spóźniasz się na ważne spotkanie, trudno będzie Ci zatrzeć negatywne wrażenie, jakiego druga strona nabiera względem Twojej osobowości. Osoby punktualne odbieramy jako ceniące czas cudzy i własny, dobrze zorganizowane i zdeterminowane.

  Niepunktualność natomiast może zostać utożsamiona z prokrastynacją, zwłaszcza w relacjach biznesowych. Zostaniesz wzięty za osobę, która wszystko robi na ostatni moment i w wielkim pośpiechu.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Charakter pisma

  Nie potrzeba grafologa, by sformułować opinię na podstawie charakteru pisma. Ludzie, którzy mocno przyciskają długopis do papieru, są często odbierani jako osoby uparte i niezwykle pewne siebie. Okrągłe, duże litery sugerują osobę towarzyską, małe i wąskie - introwertyka.

  Pismo pochylone w prawo sugeruje osobę sentymentalną i przyjazną, proste - pragmatyczną, a pochylone w lewo - skupioną na własnym wnętrzu. Niechlujne i niewyraźne pismo kojarzy się ludziom z bałaganiarstwem, radykalizmem opinii i brakiem manier.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Ulubiony kolor

  Ludzie mają mocno utrwalone konotacje cech i kolorów. Podając swój ulubiony kolor wysyłamy informację dotyczącą naszej osobowości - co oznacza, że w zależności od sytuacji możemy wyciągnąć z tego korzyść. Kolor czerwony kojarzy się na przykład z energią, dynamizmem i namiętnością. Zielony - z nadzieją, optymizmem, ale również naiwnością. Błękit - z charyzmą, inteligencją, siłą woli.

  Fioletowy z dojrzałością i spokojem ducha, a żółty z szerokimi perspektywami i odwagą w planowaniu. Zamiast "różowy" lepiej powiedzieć "pudrowy" bądź "łososiowy", a "brązowy" zastąpić "czekoladowym".
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  Gust muzyczny

  Wiadomo, że o gusta spierać się nie należy, ale ulubiona muzyka siłą rzeczy przekazuje naszemu rozmówcy pewien sygnał. Najbardziej podstawowy to oczywiście wspólnota upodobań. Nic lepiej nie buduje płaszczyzny wstępnego porozumienia niż znalezienie wykonawcy czy zespołu, który obie strony cenią.

  Generalnie osoby słuchające muzyki poważnej, refleksyjnej i złożonej pod względem melodycznym są odbierane jako otwarte na nowe doświadczenia i liberalne w poglądach, zwolennicy mocnych i popularnych rytmów natomiast są oceniani jako zdecydowani i bardziej ekstrawertyczni.
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  Kontakt wzrokowy

  Nieumiejętność utrzymania kontaktu wzrokowego w parze ze słabym uściskiem dłoni sugeruje rozmówcy osobę wyzbytą samokontroli, pozbawioną silnej woli i wymagającą kierownictwa.

  Osoby, które często i przez dłuższy czas spoglądają partnerowi w oczy, są odbierane jako pewniejsze siebie i zajmujące mocniejszą pozycję w grupie.
  Udostępnij swój wynik!
 7. Wynik

  Zwierzątko domowe

  Czy wiecie, że ludzie deklarujący niechęć do kotów mogą zostać uznani za maniaków kontroli, a samotne kobiety z dużymi psami za niechętne długoterminowym związkom?

  Ogólnie jednak osoby preferujące psy są uważane za bardziej energetyczne i otwarte, a te uwielbiające koty za wrażliwsze, bardziej introwertyczne i szczególnie inteligentne.
  Udostępnij swój wynik!
 8. Wynik

  Sposób zadawania pytań

  Częstotliwość i ton zadawanych pytań pozwalają Twojemu rozmówcy wyrobić sobie przekonanie, czy ma do czynienia z "dawcą" czy "biorcą". Ocenia w ten sposób, czy jesteś kimś, kto jest nim zainteresowany, lubi go i jest skłonny dać coś w zamian z siebie, czy raczej skupia się na tym, co może otrzymać i zyskać.
  Udostępnij swój wynik!
 9. Wynik

  Obgryzanie paznokci

  Nerwowe nawyki (oprócz obgryzania paznokci również bawienie się włosami czy skubanie skóry) sugerują perfekcjonistę, który wszystko bierze do siebie, jest pod wielką presją i nigdy nie jest w stanie w pełni się odprężyć.

  Patrząc na to, rozmówca zadaje sobie pytanie - jak dużo czasu upłynie, nim ta osoba wreszcie pęknie i załamie się ostatecznie?
  Udostępnij swój wynik!

9 małych rzeczy, na podstawie których jesteśmy oceniani

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany