Jaki masz stosunek do życia?

Przekonaj się, jakie jest Twoje podejście do życia i jaką postawę wobec niego przyjmujesz!


 1. 1

  Wybierz słowo:

  Wybieraj słowa, które najbardziej współgrają z Twoim charakterem.
  1. Dystans
  2. Głębia
  3. Konflikt
  4. Przyjemność
  5. Działanie
  6. Wizja
 2. 2

  Wybierz słowo:

  1. Równowaga
  2. Siła
  3. Sarkazm
  4. Misja
  5. Pomysł
  6. Świadomość
 3. 3

  Wybierz słowo:

  1. Nadzieja
  2. Użyteczność
  3. Dusza
  4. Postęp
  5. Wybór
  6. Fakty
 4. 4

  Wybierz słowo:

  1. Beztroska
  2. Przyczyna
  3. Błąd
  4. Cel
  5. Wiedza
  6. Skutek
 5. 5

  Wybierz słowo:

  1. Zaangażowanie
  2. Piękno
  3. Spokój
  4. Dwoistość
  5. Sceptycyzm
  6. Intelekt
 6. 6

  A teraz - uwaga - wybierz słowo, które najbardziej Cię odrzuca:

  1. Kryzys
  2. Chaos
  3. Przesąd
  4. Krzywda
  5. Teatralność
  6. Przymus
 7. 7

  A teraz słowo, które budzi w Tobie poczucie smutku:

  1. Bezmyślność
  2. Obojętność
  3. Bezradność
  4. Pośpiech
  5. Ograniczenie
  6. Hipokryzja
 8. 8

  Wybierz słowo, które kojarzy Ci się z sukcesem:

  1. Korzyść
  2. Stabilność
  3. Spełnienie
  4. Rodzina
  5. Komfort
  6. Uznanie
 9. 9

  Który obrazek najbardziej do Ciebie pasuje?

 10. 10

  Często powtarzasz:

  1. Co będę z tego miał?
  2. Nic nie dzieje się bez powodu
  3. Jest jak jest
  4. Co za bzdura!
  5. Każdy w końcu trafia na swoją szansę
  6. Trzeba się cieszyć chwilą

Jaki masz stosunek do życia?

 1. Wynik

  50% spirytualizm, 50% stoicyzm

  W życiu stale poszukujesz głębszego znaczenia - skąd jesteśmy, po co istniejemy, dokąd zmierzamy? Emocje mają dla Ciebie ogromne znaczenie, stale poszukujesz równowagi i harmonii. Potrzebujesz powagi, prawdy i życiowej misji - poczucie sensu istnienia pozwala Ci czerpać radość z tego, że istniejesz i działasz. Często powtarzasz, że wszystko ma swój cel i przyczynę.

  Tkwiący w Tobie stoik pozwala Ci zachować spokój i pogodę nawet w obliczu intensywnych burz u zawirowań. To nacechowane spokojem podejście do rzeczywistości jest jednym z najbardziej pozytywnych aspektów Twojego charakteru.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  90% idealizm, 10% realizm

  Czy widzisz w tym pewną sprzeczność? Przede wszystkim jesteś idealistą. Cokolwiek robisz, o czymkolwiek myślisz, angażujesz w stu procentach swój intelekt i kreatywność. Pogrążasz się w świecie myśli, szukasz sposobów, by jak najbardziej efektywnie wyrażać samego siebie. Masz mnóstwo pomysłów, żonglujesz teoriami, ideami, rozważaniami na temat natury postępu i zmian.

  Masz oko do wyłapywania korzystnych szans - tu właśnie z pomocą przychodzi Ci realizm. Te dziesięć procent wystarcza, by zachować w Tobie trzeźwość umysłu i zdrowy dystans do rzeczywistości, dzięki czemu potrafisz przekuwać idee i pomysły w faktyczne działania. Po prostu - masz w sobie moc!
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  50% pragmatyzm, 50% idealizm

  Często w życiu towarzyszy Ci wewnętrzne rozdarcie. Odczuwasz ten duchowy konflikt w szczególności w chwilach kryzysu, jednak kiedy wszystko układa się pomyślnie, czerpiesz siłę z harmonii i równowagi. Idealista w Tobie szuka wielkich wizji, błyszczy kreatywnością, kwitnie, gdy może wykazać się wyobraźnią i rozmachem. Marzysz o lepszym świecie i starasz się postępować tak, by dołożyć do tego swoją cegiełkę. Jednocześnie jednak tkwi w Tobie pragmatyk, który przygląda się wszystkiemu pod kątem użyteczności i zastanawia się, jakie wyciągnąć z tego korzyści.

  Innymi słowy patrzysz na życie z dwóch różnych perspektyw. Z jednej strony jesteś kreatywnym myślicielem z ogromnym twórczym potencjałem, z drugiej zaś skupiasz się na tym, co jest w danej chwili możliwe i dostępne. Kluczem do Twojego sukcesu jest znalezienie odpowiedniej równowagi między tymi postawami!
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  80% realizm, 20% cynizm

  Masz silną wolę, trzeźwy stosunek do rzeczywistości i liczy się dla Ciebie bardziej działanie i aktywność, niż bujanie w obłokach. Interesują Cię twarde dane, to, co można potwierdzić i udowodnić. Mocno stoisz obiema nogami na ziemi i potrafisz efektywnie korzystać z doświadczeń nie tylko własnych, ale i cudzych. Gromadzisz fakty, analizujesz je całościowo i wyciągasz odpowiednie wnioski. Nie lubisz mętnych gadek, mowy-trawy, odrzucają Cię ludzie, którzy przesadzają z emotywnością, niepotrzebnie dramatyzują i za wszelką cenę próbują skupić na sobie uwagę.

  Masz intuicję do wychwytywania nonsensów i paradoksów, potrafisz błyskawicznie rozprawić się z każdym przesądem. Jedną z Twoich największych zalet jest spostrzegawczość i umiejętność składania pojedynczych części w kompletny obraz. Dla Ciebie liczą się dowody.
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  90% cynizm, 10% idealizm

  Intrygująca mieszanka! Twoje podejście do życia i ludzi nacechowane jest dystansem. Nie do końca wierzysz w dobre intencje innych, z reguły zakładasz, że kierują się egoizmem i własnym interesem. Wszelkie demonstracje emocjonalności przyjmujesz z uśmieszkiem. Twój specyficzny, czasem trochę złośliwy, ale zawsze błyskotliwy humor jest zresztą Twoją najlepszą bronią. Masz sceptyczną naturę i niczego nie przyjmujesz na wiarę. Ale gdzieś tam, w środku, w ukryciu, tkwi w Tobie odrobina idealizmu, nawet jeśli rzadko się do tego przyznajesz.

  Masz w sobie nadzieję na lepsze, na to, że jednak się mylisz, że w ludziach mimo wszystko jest wiele dobra. Należysz do tych, którzy chętnie oglądają filmy z bohaterskich akcji, ratowania bezdomnych psów, bezinteresownej pomocy bliźniemu... masz czasami potrzebę, by jednak odbudować w sobie "wiarę w ludzkość".
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  50% realizm, 50% hedonizm

  Życie samo w sobie to nie pasmo przyjemności - realista i obserwator w Tobie doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wiele dostrzegasz, mało co jest w stanie Ci umknąć, nie masz złudzeń co do ułomności ludzkiej natury i usterek w funkcjonowaniu społecznych mechanizmów. Dlatego też zupełnie świadomie, z pełną odpowiedzialnością, decydujesz się cieszyć tym, co masz!

  Smakujesz każdą chwilę, każdą przyjemność, każdy pozytywny obrót spraw. Starasz się nie przejmować drobiazgami i nie pozwalać, by rzeczywistość nadmiernie Cię przytłoczyła. Chociaż wiesz, jak jest, nie zamierzasz z tego powodu nadmiernie cierpieć - żyje się tu i teraz, a życie jest jedno. Nie zamierzasz marnować cennych chwil na niepotrzebne zamartwianie się.
  Udostępnij swój wynik!

Jaki masz stosunek do życia?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany