Co powinieneś jeść zgodnie ze swoją grupą krwi?

Zgodnie z teorią doktora Petera J.D’Adamo dostosowanie typu pożywienia i diety do grupy krwi to pierwszy krok na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. Sprawdź zatem, co jest zalecane osobom z Twoją grupą krwi!


 1. 1

  Jaką masz grupę krwi?

Co powinieneś jeść zgodnie ze swoją grupą krwi?

 1. Wynik

  Grupa krwi A

  Dla osób z grupą krwi A zbawienne jest ograniczenie bądź całkowite wyeliminowanie z diety mięsa. Żywienie powinno być oparte na warzywach i owocach, roślinach strączkowych i produktach z pełnego ziarna.

  Osoby o tej grupie krwi mogą doświadczać problemów ze strony układu odpornościowego, dlatego najlepsze będą dla nich produkty świeże i organiczne. Zalecana forma aktywności to joga bądź tai chi.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Grupa krwi B

  Osobom z grupą krwi B zaleca się spożywanie zielonych warzyw, jajek, niskotłuszczowego nabiału, z mięsa - ograniczenie drobiu. Takie osoby powinny natomiast unikać kukurydzy, pszenicy, gryki, soczewicy, pomidorów, orzeszków ziemnych i nasion sezamu.

  Polecana aktywność fizyczna to wspinaczka, pływanie i tenis.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Grupa krwi AB

  Zgodnie z opinią doktora D’Adamo, osoby z tą grupą krwi mają niski poziom kwasu żołądkowego. Zaleca się im jedzenie tofu, owoców morza, nabiału i zielonych warzyw, natomiast unikanie alkoholu, kofeiny, jak również wędzonych mięs i wędlin.

  Zaleca się wysiłek fizyczny łączący wyciszające, medytacyjne ćwiczenia i umiarkowaną aktywność fizyczną w rodzaju pływania czy spacerów.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Grupa krwi 0

  Dla grupy krwi O najbardziej zalecana jest dieta z wysoką zawartością protein, oparta na chudym mięsie, drobiu i rybach, ze szczególnym uwzględnieniem nasion, fasoli, warzyw strączkowych i nabiału.

  Osoby z tą grupą krwi mogą mieć problemy trawienne, z którymi można walczyć z wykorzystaniem naturalnego remedium, np. w postaci ostropestu plamistego. Preferowana jest intensywna aktywność fizyczna, jak jogging czy jazda na rowerze.
  Udostępnij swój wynik!

Co powinieneś jeść zgodnie ze swoją grupą krwi?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany