Jaki jest Twój kamień urodzenia?

Zastanawiałeś się, jaki kamień odpowiada miesiącowi Twojego urodzenia? Który z nich powinien znaleźć się w Twojej biżuterii, aby zapewnić Ci ochronę, bądź jak najlepiej obdarować przyjaciela na urodziny? Sprawdź i przekonaj się!


 1. 1

  Wybierz swój miesiąc urodzenia i dowiedz się, jaki kamień przyniesie Ci szczęście.

  1. Styczeń
  2. Luty
  3. Marzec
  4. Kwiecień
  5. Maj
  6. Czerwiec
  7. Lipiec
  8. Sierpień
  9. Wrzesień
  10. Październik
  11. Listopad
  12. Grudzień

Jaki jest Twój kamień urodzenia?

 1. Wynik

  Granat

  Nazwa wywodzi się od słowa "granum", oznaczającego "ziarno", z uwagi na podobieństwo kamienia do ziaren owocu granatu. Granat to kamień przyjaźni, symbolizuje całkowite zaufanie i absolutną lojalność. Pomaga również w przezwyciężeniu nieśmiałości, obawy przed ryzykiem i przed zmianami, wzmacniając odwagę i poczucie własnej wartości.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Ametyst

  Ametyst ma zapewniać jasność umysłu i błyskotliwość riposty. Chroni przed manipulacją, przywraca równowagę, oczyszcza ze stresu. Pomaga łagodzić konflikty i dodaje cierpliwości, szczególnie osobom na stanowiskach kierowniczych. Jego nazwa pochodzi od greckiego "amethysos", co oznacza "trzeźwy".
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Akwamaryn

  Nazwa "akwamaryn" łączy w sobie słowa "woda" i "morze". Tradycyjnie miał zapewniać ochronę żeglarzom i podróżnikom. Nazywa się go też kamieniem odwagi, szczególnie polecanym tym, którzy są nieporadni w wyrażaniu własnych emocji. Wzmaga spontaniczność i asertywność.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Diament

  Słowo pochodzi od greckiego "adamas", co oznacza "niezwyciężony". To kamień oczyszczenia i uzdrowienia, przywracający równowagę umysłu i pomagający otrząsnąć się ze złych myśli. Symbolizuje perfekcję i dążenie do perfekcji za pomocą wykorzystania indywidualnych zdolności.
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  Szmaragd

  Nazwa pochodzi od greckiego "smaragdus", co oznacza po prostu "zielony". To kamień odrodzenia i zmartwychwstania, zapewniający młodość ducha, szczęście, jak również wzmacniający intuicję i ponoć również dający dar jasnowidzenia!
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  Perła

  Z czerwcem wiąże się również aleksandryt. Perły symbolizują oczyszczenie i niewinność, uwypuklają kobiecą zmysłowość, symbolizują też drogę do doskonałości poprzez pokonywanie trudności, przeszkód i bólu. Przynoszą ze sobą dar uwodzenia, ale oznaczają również tajemniczość i sekret.
  Udostępnij swój wynik!
 7. Wynik

  Rubin

  Rubin to symbol miłości i ognia. Wzmacnia siłę zmysłów i pobudza wyobraźnię, zapewniając mądrość i zdrowie. Przywraca pasję, chęć działania, ożywia zapomniane marzenia, przynosi optymizm, aktywność i obfitość.
  Udostępnij swój wynik!
 8. Wynik

  Oliwin

  Kamień sukcesu, który zapewnia noszącemu go moc wpływania na innych i ogromną siłę wewnętrzną. Tradycyjnie uważa się, że odgania koszmary i przynosi krzepiący i wyzwalający nocny odpoczynek. Jest również znakomitą wróżbą jako prezent na nowy rok - zapewni szczęście w każdym przedsięwzięciu i uśmiech losu w niepewnych sytuacjach.
  Udostępnij swój wynik!
 9. Wynik

  Szafir

  Kamień o silnych właściwościach ochronnych, nie tylko przed tzw. "złym okiem", ale ogólnie krzywdą i zazdrością. W średniowieczu wiązano go z boskim błogosławieństwem. Wzmacnia dar obserwacji i analizy, jest opiekunem myślicieli, filozofów i zwolenników tradycyjnych wartości, zwłaszcza rodzinnych.
  Udostępnij swój wynik!
 10. Wynik

  Opal

  Kamieniem październikowym jest również turmalin. Słowo opal pochodzi od greckiego wyrażenia oznaczającego "dostrzeganie zmiany". Dodaje obiektywizmu, dystansu, pozwala odciąć się od złych wpływów i zamknąć trudny etap życia, aby zacząć od nowa. Pomaga również dostrzec pozornie nieistniejące powiązania między zjawiskami.
  Udostępnij swój wynik!
 11. Wynik

  Topaz

  Z listopadem wiąże się również cytryn. Topaz to kamień wyrażający niebanalność, konsekwencję i umiejętność mierzenia się z życiem na własnych warunkach. Pomaga dostrzec niezwykłość i otworzyć się na okazje, również tym, którym często brakuje odwagi do realizacji zamierzeń.
  Udostępnij swój wynik!
 12. Wynik

  Cyrkon

  Urodzonym w grudniu patronuje również tanzanit i turkus. Cyrkon to drugi obok szafiru kamień ochronny, przynoszący ze sobą ulgę od bólu i wyzwolenie od bezsenności. Chroni przed urazami i pomaga dotrzeć do bezpiecznej przystani, zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym.
  Udostępnij swój wynik!

Jaki jest Twój kamień urodzenia?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany